A következő példákból látható, mennyire egyszerű összeállítani ilyen táblarendszereket. A legnagyobb korlát a képzelőerő és a kreativitás hiánya lehet. Persze a tervezésnél kell figyelni néhány apróságra és számolgatni azért kell. Az Indoor táblák esetén minimális mennyiségű szerszámra van csak szükség, melyeket a nagy barkácsáruházakban igen olcsón meg lehet vásárolni. Kicsit komolyabb felkészülést csak a falra szerelés igényelhet.
Műanyag záróvéges AluSign Indoor tábla felszerelése
A műanyag záróvégekkel kialakított Indoor táblák összeszerelése rendkívül egyszerű, fel kell pattintani a záróvégekre a modulokat, és kész is. A kérdés csak az, hogyan lehet könnyedén, és főleg pontosan felszerelni a falra, ajtóra, bárhová egy ilyen táblát. Ennek sok módja van, az alábbiakban egy lehetséges módszer látható.
- Amikor valamit fel kell valahová szerelni, a legtöbben a vízmérték után nyúlnak.Ez egy polc esetén rendben is van. A táblák felszerelésénél azonban a vízszintesség helyett a környező vonalakhoz kell igazítani, például ajtó széle, teteje, mennyezet, falsík, stb. Ezek sokszor nem tökéletesen vízszintesek, függőlegesek, viszont a szem pont ezekhez képest viszonyít elsősorban. Egy picit ferde vonal mellé tökéletesen vízszintesen felszerelt tábla ferdének fog hatni.
- Kisebb táblákat kétoldalas ragasztóval is fel lehet fogatni. Ilyenkor hagyatkozhatunk a szemmértékre, vagy kimérhetjük pontosan a tábla helyét, és két sarok helyét apró ponttal jelölhetjük. A táblát összeszerelve ragasszuk fel.
- Nagyobb, nehezebb táblákat viszont fel kell fúrni, vagy akkor is ezt kell tenni, ha texturált felületre kell szerelni, amin nem, vagy nem biztosan tapad a kétoldalas ragasztó.
Osztott táblarendszer felszerelése
A fém oldalzárókkal kialakított Indoor táblák összeszerelése rendkívül egyszerű. Fel kell pattintani az oldalzárók sínjébe, az osztó, és ha van, a merevítő profilok sínjébe csúsztatott klipszekre a modulokat, és kész is. A kérdés csak az, hogyan lehet könnyedén, és főleg pontosan felszerelni a falra, ajtóra, bárhová egy ilyen táblarendszert. Ennek sok módja van, az alábbiakban egy lehetséges módszer látható.
- Mint az előző példánál, itt se a vízszint legyen az elsődleges, hanem a közeli nagy vonalak.
- Bár a fém oldalzárók, az osztó és merevítő profilok nagy tapadófelülettel rendelkeznek, de nagy, akár több méter széles / magas tábláknál ez nem elég a kétoldalas ragasztóval való felszereléshez. Kültéren még a kisebb táblákat is csavarozni kell.
- A felszerelés módszere hasonló mint az előző példánál, de itt az osztó profilok helyét is pontosan meg kell határozni.
Az Indoor rendszerrel nagyon jól strukturált információs rendszereket lehet kialakítani, de ehhez az elemek funkciójának ismeretén túl szükség van a tervezéshez szükséges méretekre is.
AluSign knows the way.
We want you to discover it.
A ’90-es években alapított Belga AluSign cég egyike a világ vezető moduláris információs rendszer gyártóinak. – Az extrudált alumínium profilok előállítása ISO 2000 minőségbiztosítási rendszer alapján történik. A gyártáshoz felhasznált EN AW 6060 közepesen ötvözött alumínium különösen alkalmas extrudáláshoz és magas felületi minőség eléréséhez. Az alumínium profilok 15 mikronos eloxálása megfelel a QUALANOD – EWAA/EURAS építészeti anódizálás minőségi elvárásainak.
Az alusign.hu honlap az R+C Zrt. AluSign információs táblarendszerekkel foglalkozó honlapja.
Az R+C Zrt. a Belga AluSign cég termékeinek magyarországi disztribútora.
© 2016 R+C Zrt. Minden jog fenttartva. | All Right Reserved
Ez a weboldal a Belga AluSign cégtől származó médiatartalmat is használ | This website uses media contents from AluSign – Belgium too